Zielone osiedla pod Warszawą — gdzie warto zamieszkać?

By uciec od tempa i hałasu dużego miasta, coraz częściej poszukiwane są domy i mieszkania poza centrum. Zielone osiedla cieszą się rosnącą popularnością, nie tylko wśród rodzin z małymi dziećmi. Daje to szansę zakupu nieruchomości w przyjaznym otoczeniu i korzystnej cenie. Jeśli szukasz dobrego miejsca do życia blisko Warszawy, które łączą zalety zielonego osiedla, ale pozwalają na szybkie dotarcie do centrum miasta, zobacz nasze propozycje.

Zielone osiedla pod Warszawą – czemu warto tam zamieszkać?

Zielone osiedle to oaza spokoju, gdzie można po pracy znaleźć czas i miejsce na aktywny wypoczynek i relaks. Z dala od centrum Warszawy można cieszyć się świeżym powietrzem i dogodnym mikroklimatem. Ma to szczególne znacznie podczas letnich upałów, kiedy temperatura wśród miejskich murów, które szybko się nagrzewają, bywa często nie do zniesienia. Dzięki otaczającej zielona osiedla przyrodzie powietrze jest tam chłodniejsze i bardziej wilgotne.

Zielone osiedla pod Warszawą są często usytuowane w pobliżu parków, parków krajobrazowych i rezerwatów przyrody. Inwestycje w okolicach chronionych obszarów przyrody, gwarantują, że nie zostaną one z czasem wycięte i zabudowane przez kolejne nieruchomości. To również bogactwo różnorodnych gatunków roślin i zwierząt.

Istotne przy wyborze zielonego osiedla jest jego lokalizacja. Niektóre inwestycje powstają również w samym centrum dużych miast. Elementami wyróżniającymi zielone osiedla są między innymi zielone ogrody na dachach budynków, ogródki przydomowe, czy też duże tarasy. Jeśli jednak chcesz naprawdę korzystać z naturalnego otoczenia, warto wybrać inwestycja oddaloną od centrum stolicy. Oto 3 propozycje zielonych osiedli w okolicach Warszawy.

Apartamenty w Falentach – komfortowe mieszkania niedaleko rezerwatu przyrody

Apartamenty w Falentach to inwestycja położona niedaleko Warszawy z dogodnym dojazdem do samego jej centrum. Falenty Nowe to wieś położona zaraz przy miejscowościach Falenty oraz Janki. Do centrum stolicy można dojechać stamtąd samochodem w niecałe 30 minut. Janki posiadają również liczne połączenia komunikacji zbiorowej. Niedaleko nowej inwestycji mieszkaniowej znajduje się Rezerwat przyrody Stawy Raszyńskie, a także pałac z parkowym założeniem. To piękna i spokojna okolica, z której bez trudu dotrzesz do stolicy.

Dużym plusem inwestycji jest bliskie położenia obiektów handlowych i sportowo-rekreacyjnych. W miejscowości Janki jest duży kompleks handlowo-usługowy – centrum handlowe Janki, w pobliskim Raszynie zaś Centrum Sportu gdzie znajduje się basen i boiska. Można do niego dotrzeć w parę minut samochodem lub na rowerze.

Domy w Józefosławie – kameralne osiedle w otoczeniu przyrody

Józefosław to nieduża miejscowość położona 15 km od centrum Warszawy. Zyskuje na popularności, dzięki zielonemu otoczeniu znajdującego się pobliżu lasu Kabackiego i doskonałemu połączeniu ze stolicą. Kabacka Przystań to luksusowe domy jednorodzinne z dużym ogrodem, położone w zielonej i spokojnej okolicy. Domy tworzą zamknięte enklawy gwarantujące prywatność. Każdy dom ma nie tylko komfortowe wnętrza o praktycznym rozkładzie, są również wyposażone  w pompy ciepła umożliwiające tanie i ekologiczne ogrzewanie domu.

W pobliżu osiedla znajdują się sklepy – te mniejsze lokalne oraz znanych sieciówek, placówki edukacyjne – szkoła, przedszkole, a także liceum oraz miejsca aktywnego wypoczynku. Dzięki temu mieszkańcy osiedla mają niezbędną infrastrukturę zapewnioną w najbliższej okolicy.

Chojnów Park – żyj w rytmie Slow Life

Chojnów Park to miejsce dla tych, którzy szukają miejsca z dala od ruchliwego i głośnego miasta, blisko natury. Inwestycja Chojnów Park znajduje się w miejscowości Krępa niedaleko Piaseczna. Stąd do Warszawy samochodem jedzie się niecałe 30 minut. Można również skorzystać z połączeń kolejowych, które zatrzymują się na stacji Ustanówek, 3 minuty od osiedla samochodem, lub 15 minuta na piechotę.

Inwestycja położona jest w pobliżu Chojnowskiego Parku Krajobrazowego, które zadziwia bogactwem flory i fauny. To wspaniałe miejsce, w którym możesz podziwiać chronione gatunki roślin i zwierząt, oraz cieszyć się z bliskiego kontaktu z przyrodą.

Na osiedlu Chojnów Park znajduje się również park sportowo-rekreacyjny gdzie możesz aktywnie spędzać czas. Są tu polany do jogi, łąki i boiska, na najmłodszych zaś czekają place zabaw. Tak zaprojektowana przestrzeń osiedla pozwala jej mieszkańcom zadbać o wszystkie swoje potrzeby i żyć w rytmie Slow Life.