Ogrodzenia akustyczne wśród ekranów akustyczne

Ogrodzenia akustyczne Dlaczego ogrodzenia akustyczne działają tak dobrze?

photo
Ekrany akustyczne drogowe

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne to skuteczny sposób na pochłanianie i tłumienie dźwięku w pomieszczeniach mieszkalnych i wokół nich. Wiele osób zdaje sobie sprawę, że istnieje wiele dostępnych opcji, jeśli chodzi o uodpornienie na dźwięk różnych części ich domu. Na przykład, można kupić dźwiękochłonne płytki, zainstalować zasłony i zasłony, posadzić kwiaty w ogrodzie, i tak dalej. W tym artykule przyjrzymy się, jak panele akustyczne, ogrodzenia i bramy mogą również pomóc w zmniejszeniu i wyeliminowaniu niepożądanego hałasu z domu. Przyjrzyjmy się temu.

Ekrany foniczne

Może się to wydawać oczywiste, ale ogrodzenie akustyczne składa się z dwóch elementów. Pierwszym z nich jest panel ogrodzeniowy lub pachołek, który stanowi barierę między domem a zewnętrznymi źródłami hałasu. Drugim elementem jest tak zwany drewniany płot lub słupek, który oddziela drewniane ogrodzenie od Państwa ogrodu i krzewów. Większość ogrodzeń akustycznych jest zbudowana z ocynkowanej stali, choć niektóre mogą być wykonane z aluminium, cyny, a nawet drewna. Najnowszym trendem jest stosowanie drewna jako jedynej bariery, dlatego też, jeśli jesteś zainteresowany budową bariery akustycznej, najlepiej jest wybrać drewno.

Ekran dzwiekochlonny

Główny problem z ogrodzeniami akustycznymi polega na tym, że nie są one tak doskonałe w kontrolowaniu dźwięku. Panele akustyczne zbudowane są z arkuszy metalu, którym nadano właściwości przewodzące wilgoć, co pozwala im na pochłanianie dźwięków z zewnątrz. Najpopularniejszym materiałem do produkcji ogrodzeń akustycznych jest drewno. Jeśli jednak mieszkasz w szczególnie hałasuj części miasta, możesz pomyśleć o zastosowaniu w swoich panelach ogrodzeniowych czegoś więcej niż tylko drewna. Istnieje wiele innych materiałów, które mogą być stosowane w celu zapewnienia takich samych rezultatów jak drewno.

Parawan dzwiekochlonny

Aluminium i gruby metal to najczęstsze materiały używane do produkcji ogrodzeń akustycznych. Grubsze panele akustyczne zapobiegają przenikaniu dźwięków z zewnątrz i odbijaniu ich z powrotem do domu. Jeśli jednak chcesz stworzyć bardzo dużą barierę dźwiękową, prawdopodobnie lepiej będzie użyć ogrodzenia z aluminium lub grubszego metalu.

Rodzaj hałasu, z którym poradzą sobie ogrodzenia akustyczne, zależy od poziomu hałasu na zewnątrz domu i gęstości hałasu w sąsiedztwie. Na przykład, jeśli mieszkasz w okolicy, gdzie jest dużo hałasu z klubów nocnych, barów i fabryk, może się okazać, że panele akustyczne są w stanie poradzić sobie, pod warunkiem, że zainstalowano wystarczającą izolację akustyczną między panelami a domem. Z drugiej strony, jeśli mieszkasz przy ruchliwej drodze, prawdopodobnie będziesz chciał wybrać inny materiał na swoje bariery akustyczne. Niektóre materiały są zaprojektowane tak, aby zredukować poziom hałasu do minimum, podczas gdy inne będą aktywnie blokować dźwięk. Będziesz musiał trochę poeksperymentować, aby dowiedzieć się, co technika redukcji hałasu działa najlepiej dla Twojego domu.

Drewniane i winylowe systemy ogrodzeniowe mogą pomóc zmniejszyć ogólny poziom hałasu na podwórku. Chociaż instalacja tego typu ogrodzeń jest droższa, są one trwalsze i nie trzeba ich wymieniać tak często, jak innych opcji ogrodzeniowych. Drewno jest również bardzo atrakcyjne, co oznacza, że nie musisz się martwić o estetykę przy wyborze ogrodzeń akustycznych. Ogrodzenia winylowe są również popularne, ponieważ oferują szybką instalację, ale mają krótszą żywotność.

Parawany hałasu ogrodowe

Jeśli chcesz utrzymać zewnętrzne hałasy na zewnątrz, jedną z głównych opcji jest zainstalowanie systemu, który wykorzystuje biały szum, taki jak bieżąca woda. Bieżąca woda ma tę zaletę, że faktycznie pochłania dźwięk. Pochłanianie to nie jest jednak całkowite; dźwięk nadal odbija się echem, więc nadal jest go trochę. Jeśli nie chcesz, aby woda płynęła przez Twoją nieruchomość, możesz zamiast tego zdecydować się na jeden z wielu dostępnych paneli pochłaniających hałas.

Akustyczne ogrodzenia dźwiękoszczelne działają dobrze, aby utrzymać swoją rodzinę i okolicę bezpieczną od niepożądanego dźwięku. Jeśli chcesz obniżyć poziom hałasu, który sprawia, że do pokoju lub condo, może być zaskoczony, aby dowiedzieć się, o ile łatwiej jest wdrożyć akustyczne ogrodzenie. Najważniejsze jest jednak to, że będziesz miał spokój ducha wiedząc, że robisz wszystko, co możesz, aby chronić swój dom.