Ekrany akustyczne z panele akustyczne

Ekrany akustyczne – elegancka ochrona dla miejsc pracy

photo
ekrany dźwiękochłonne

Ekrany akustyczne są również znane jako przegrody akustyczne lub ściany akustyczne. Są one zazwyczaj używane do oddzielenia pokoju lub biura od zewnętrznych źródeł hałasu, takich jak hałas uliczny, muzyka, itp. Zazwyczaj instaluje się je nad sufitem lub innym konstrukcyjnym szkieletem, aby nadać im wykończony wygląd. Najczęstszym typem jest ściana kurtynowa, która jest wykonana z litego panelu z jedną lub więcej listwami do blokowania dźwięku. Inne obejmują panele, które mają solidne panele zainstalowane w regularnych odstępach wzdłuż ramy, a te bez solidnych paneli w ogóle.

Ekrany akustyczne właściwości cichości.

Akustyczne partycje są zazwyczaj skonstruowane przy użyciu kombinacji materiałów, takich jak drewno, winyl, aluminium lub stal. ekrany akustyczne Chociaż niektórzy ludzie wolą nie używać żadnych ekranów partycji w ogóle, mogą one być wymagane przez prawo, gdy budują dom mieszkalny. Ogólnie rzecz biorąc, ekrany akustyczne mogą być wykonane przy użyciu różnych materiałów. Podczas gdy metal i aluminium są powszechnie stosowane ze względu na ich lekkie właściwości, inne są wykonane z bambusa, plastiku i włókien syntetycznych. Materiał powinien być idealnie wolne od zniekształceń, co pozwala na panele do naśladowania nawet wzór, gdy mierzone od sąsiednich krawędzi. Aby uzyskać doskonałe wykończenie i upewnić się, że materiał jest zgodny z przepisami budowlanymi, ważne jest, aby kupić je od wykwalifikowanego pięcioletniego producenta.

Ekrany akustyczne z płoty dźwiękochłonne

W przeszłości ekrany akustyczne były używane głównie do ochrony przed hałasem w domach. Obecnie coraz częściej stosuje się je w celu poprawy akustyki biur i innych pomieszczeń. Zaleca się je do pomieszczeń, w których często występuje duży hałas, takich jak jadalnia, kuchnia, korytarz lub każde miejsce, w którym występuje wiele kroków. Ponadto ważne jest, aby upewnić się, że ekrany akustyczne pomagają w ogólnej poprawie akustyki w biurze, ponieważ te panele pomagają w redukcji echa. W rzeczywistości, eksperci twierdzą, że jeśli jest to zrobione prawidłowo, redukcja echa może wyeliminować potrzebę dodatkowej izolacji w wielu przypadkach.

Ekrany akustyczne obfitość pokoju a urlopu w naszej zagrodzie.

Większość firm i domów używa ekranów akustycznych w warsztatach, gdzie wibracje, brud i żwir mogą się łatwo gromadzić i prowadzić do wielu problemów. W związku z tym wielu właścicieli domów decyduje się na zainstalowanie solidnej drewnianej lub stalowej ramy, która otacza biurka i inne powierzchnie robocze. W rezultacie rama pełni podwójną funkcję – zarówno ochronną, jak i dźwiękoszczelną.

Jednym z przykładów ekranów akustycznych są ekrany akustyczne na zawiasach, które są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach. Można je kupić oddzielnie lub zdecydować się na zakup kompletnego zestawu, który zawiera zawiasy. Do najbardziej popularnych modeli w tej kategorii należą te, które są wykonane z trójwymiarowej stali. Do najpopularniejszych typów ekranów akustycznych na zawiasach należą te wykonane z aluminium, które występują w wersji jedno- i dwustronnej. Z kolei te wykonane ze sklejki również występują w odmianie jedno- i dwustronnej. Dzięki temu bez trudu można znaleźć ekran akustyczny odpowiedni do swoich potrzeb i preferencji.

Innym przykładem ekranów akustycznych są te, które mają profile o otwartym planie. Pozwalają one na uzyskanie większej przestrzeni pomiędzy panelami, przy jednoczesnym zachowaniu wymaganego poziomu prywatności. Ten typ produktu jest przydatny w sklepach i innych miejscach o wysokim poziomie aktywności, takich jak biura. Ekrany akustyczne z otwartym planem profili wykorzystują zasadę tworzenia przestrzeni powietrznej, która otacza obszar wokół otworu panelu. W ten sposób tworzy się szczelne zamknięcie przed zakłóceniami zewnętrznymi, redukując w ten sposób echo i hałas. Ekrany te zapobiegają również przedostawaniu się kurzu do otwartej przestrzeni, co pomaga utrzymać cały obszar w czystości i wolny od alergenów.

Ekrany akustyczne gdzie warto takie zastosować w dworku i po co?

Wiele osób popełnia błąd, zakładając, że wszystkie produkty akustyczne są tłumiące hałas, ale nie zawsze tak jest. Niektóre ekrany akustyczne są po prostu zaprojektowane tak, aby pochłaniać dźwięk i tworzyć barierę izolacyjną, która pochłania dźwięk, ale nie blokuje jego źródła. W rzeczywistości ekrany te mogą nawet przyczynić się do wzmocnienia dźwięków. Jednak większość materiałów akustycznych została stworzona w celu zmniejszenia zanieczyszczenia hałasem w miejscu pracy, co czyni je skutecznym wyborem w zakresie redukcji hałasu i poprawy wydajności pracy. Niektóre materiały akustyczne posiadają również zdolność rozpraszania dźwięków, dzięki czemu nie są one całkowicie tłumione przez pomieszczenie.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem niektórych z tych unikalnych produktów do swojego biura lub sklepu, można wybrać z szerokiego wyboru oferowanych przez profesjonalnych dealerów. Istnieje wiele unikalnych stylów ekranów akustycznych, z których każdy ma swój własny niepowtarzalny wygląd i styl. Oprócz popularnej konstrukcji wielopanelowej, można również kupić pojedyncze panele wykonane z drewna lub innych naturalnych materiałów, zapewniając możliwość personalizacji produktu. Dzięki ekskluzywnym systemom zamknięć zatrzaskowych, możesz mieć pewność, że Twoja obudowa pozostanie całkowicie bezpieczna, zapewniając spokojną pracę bez obawy o potencjalną kradzież z tych wygodnych obudów.


Dane adresowe:
Akte – Ogrodzenia – Kontakt
Akte Sp. z o.o.
ul. Morasko 17
61-680 Poznań
801 000 784
(61) 665 06 06
784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]